“Matilda” müzikalinin başarısının ardından “School of Rock” ve “Legally Blonde” geldi

Arjantin’de müzikal tiyatro her zaman sağlıklı olmuştur. Gibi bağımsız çalışmalar yapın Kiraveya Broadway veya Londra’nın Batı Yakası’ndaki kanıtlanmış hitlere dayanan diğerleri, örneğin Chicago herhangi biri Güzel ve Çirkin.

Bu sezonki başarı böyle oldu MatildaOcak ayında Danny DeVito’nun yönettiği bir filmin hikâyesini yeniden canlandıracak olan aynı girişimcilerin, Roald Dahl’ın kitabından uyarlanan müzikali, 2024 sezonunda prömiyeri yapılacak iki yeni yapım üzerinde şimdiden çalışıyor.

Hakkında rock okulu Ve Yasal sarışınHollywood’da çekilen iki film başarısından ortaya çıkan diğer iki öneri. İlki 2003 yılında Richard Linklater tarafından yönetildi; Jack Black, rock grubundan atıldıktan sonra özel bir okulda yedek öğretmen olan ve sınıfını bir rock grubuna dönüştürmeye çalışan Dewey Fin rolündeydi.

Jack Black, Richard Linklater’ın filmi “School of Rock.”ta Kevin Clark’la birlikte.

Yasal sarışın Robert Luketic’in (2001), Reese Witherspoon’un aldığı en güçlü övgülerden biriydi. Erkek arkadaşı tarafından terk edilen ve onun peşinden hukuk fakültesine gitmeye karar veren ve kendisi de okumaya başlayan genç bir kadın olan Elle Woods’u canlandırdı.

Üç yapımın tanıtımını yapan ekibin bir üyesi olan tiyatro girişimcisi Carlos Rottemberg, Télam’e şunları söyledi: Yasal sarışın Mart ayında gösterime girecek ve School of Rock, Mayıs ayının sonunda prömiyerinin yapıldığı Gran Rex sahnesine çıkacaktı. Matilda12 Ocak’tan itibaren yaz performansları başlayacak.

“Birçoğumuz buna inanıyoruz Matilda Rottemberg, “Bir menteşe açıldı ve bu iki yeni teklif, Arjantin’de prodüksiyonlu müzikal tiyatronun kesin olarak kurulabilmesi için bu açılışı sağlamlaştırdı” dedi.

Reese Witherspoon (ortada), 2001’de “Legally Blonde” filminde rol aldı.

“New York ve Londra’da faaliyet gösteren, Madrid’de yerleşmeye başlayan ve aynı zamanda Mexico City’de ve hatta São Paulo’da da kendini gösteren gösteri ekolü, kapasite ve yetenek açısından burada gerekli güçle ortaya çıkmıyor. Arjantinli sanatçılar”, Multiteatro, Multitabaris ve Liceo’nun sahibini değerlendiriyor.

“Matilda” patlaması

Elde edilen patlama Matilda Yalnızca sekiz haftada satılan 140.000 sandalyeye ulaştı. Matilda, Carlos ve Tomás Rottemberg, GO Broadway’den Valentina Berger, MP’den Mariano Pagani ve Ozono Producciones’ten Pablo Kohlhuber ve Fernando Moya’nın buluşmasıyla ülkeye getirildi.

140.000 koltuk satan müzikal “Matilda”dan bir sahne. Ocak ayında kısa bir süreliğine geri döner.

Yasal sarışınAmanda Brown’ın 2001 yılında yayımladığı Legally Blonde romanından uyarlanan ve aynı yıl yönetmenliğini Robert Luketic’in üstlendiği, başrollerinde Reese Witherspoon ve Selma Blair’in yer aldığı film, müzikal tiyatro versiyonunu 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi. Londra ve Madrid’e gelen birleşik ve uluslararası projeler eylül ayında gelecek.

Burada Carlos ve Tomás Rottemberg’in Valentina Berger ve Mariano Pagani ile birlikteliğinden yola çıkılacak.

Bu durumuda rock okuluMüzikal komedi, 2015’ten beri Amerika Birleşik Devletleri ve Londra’da sahneleniyor ve önümüzdeki Eylül ayında İspanya’nın başkentine de ulaşacak. Yerini alacak Arjantin teklifi Matilda Rottemberg’leri Pagani, Ozono ve Preludio markalarıyla buluşturuyor.

Miguel “Migue” Granados, 2020 yılında “School of Rock” dizisinde rol alacaktı. Yeni dizide yer alacak mı? Fotoğraf Maxi Failla

Her iki yerel oyunun yaratıcı ekipleri, deneyimlerden kazandıklarını toplayacak. MatildaTemel alanlar genel yönetmenlikte Ariel Del Mastro, oyuncular yönetmenliğinde Marcelo Caballero ve prodüksiyon Maga Altman-Laura Casadiego ikilisi tarafından tekrarlanacak.

Geri kalan takımların ve oyunculuk kadrosunun yıl sonunda belirlenmesini bekliyoruz (Rock Okulu Başrol oyuncusu Migue Granados’un yer aldığı 2020’de vizyona girecekti ancak koronavirüs salgını projeyi durdurdu), Rottemberg bu yeni oyunları hayata geçirmenin “bir araya gelen hepimiz tarafından paylaşılan bir felsefe ifade edildiğini” düşünüyor. bu da inandığımız şeye yeniden yatırım yapmaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir