Cirque Du Soleil, memleketi Rosario’da Messi’yi andı

Messi10Katar Dünya Kupası şampiyonu takımın kaptanının hayat hikayesinden ilham alan Cirque Du Soleil şovu, Filmin prömiyeri en iyi futbolcunun doğduğu şehir olan Rosario’da yapıldı. dünyanın.

Salta şehrinde başarılı bir konaklamanın ardından Buenos Aires’teki gösterilerinin arifesindeGösteri, Club Atlético Provincial de Rosario’nun kapalı stadyumuna ulaştı. Açıklanan dokuz performansın biletleri tükendi ve rekor satışlara neden oldu, bu yüzden bunların eklenmesi gerekti 23, 24 ve 25 Ağustos için yeni sunumlar.

Ama talep o kadar büyük ki Son saatlerde iki tarih daha eklendi; 26’sı Cumartesi ve 27’si Pazar..

Bayrak Anıtı’nın yanındaki “Messi10” üyeleri.

Ünlü Kanadalı sirk şirketi, aralarında The Beatles’ın da bulunduğu pek çok ikonik popüler kültür sanatçısına saygı duruşunda bulundu. Michael Jackson ve Elvis Presley. Bu Cirque du Soleil’in futbol dünyasına adadığı ilk gösteri.

Rosario’nun ilk çıkışının yakınlıkları

Açılış gecesinde Leo’nun kardeşi Matías Messi de oradaydıailesi ve eski tenisçi gibi diğer Arjantinli sporcularla birlikte Guillermo Coria ve eski futbolcu Lucas Bernardi.

Sabah ilk performansın önizlemesini “ısıtmak” için Şirket, Messi’ye ve Rosario şehrine saygı duruşu niteliğindeki, çalışanlarının geleneksel ve sembolik yerlerdeki görüntülerinin yer aldığı bir videoyu viral hale getirmişti. Ulusal Bayrak Anıtı, doğduğu yerin kapısı ve onu onurlandıran sokak duvar resimleri gibi şehrin çeşitli yerlerinde yer almaktadır. Messi’nin 36 yıl önce doğduğu La Bajada mahallesi.

Başlangıçtan itibaren kulübün çevresi Newell’s Old Boys sahasından birkaç metre uzaktaydı. 1994’te Messi futbol oynamaya başladıher yaştan taraftarı karşılamaya başladı; birçoğu Arjantin Milli Takımı’nın ve şu anki kulüpleri Inter Miami’nin formasını giyiyor ve sırtlarında her zaman 10 numara bulunuyor.

Çarşamba sabahından beri Rosario, Cirque du Soleil’in ritmiyle titreşiyordu.

Saat 21.30’da, neredeyse seyircilerin farkına bile varmadan, küçük müdahalelerle koltukların arasına karışıp topla “küçük bir oyun” oynayan aktörler ve palyaçolarfonksiyon başladı.

İspanyol aksanıyla futbol hakemi olarak canlandırılan bir palyaço Seyircilere sanki hayranmış gibi nutuk atmaya başladı. Bu arada, kemer ağları giymiş bir tür “futbol perisi” sanki bir video oyunundan alınmış gibi sibernetik bir estetiği yeniden yarattı.

Kör edici ışıklar korosu, üzerinde 10 rakamının yazılı olduğu bir tişört giyen genç bir adam ve tam da ilham anı geliyor. Oyuna olan koşulsuz sevginin doğuşu Messi’de temsil ediliyor.

Messi’nin büyüsünün başladığı şehir: Cirque du Soleil buraya ayak bastı ve gösterilerine devam ediyor.

Bir sanatçı koşum takımına asılı olarak uçarken izleyicilerden alkışlar geliyor.

Yükseklerde, Trapez sanatçısı Messi, top ayağındayken koreografiler yapmaya başlıyor ve aniden durumu sahadan gözlemleyen bir düzine oyuncu tutkuya kapıldı: on iki tanesi de sahnenin etrafında seyircilere bayraklar ve toplar sallayarak koşuyor ve breakdans yapmak.

Bu fikir, tavandan aşağıya inen ve dünya idolünün en iyi başarılarından bazılarını kortlarda gösteren iki ekranla destekleniyor.

Bu sekansta Messi’nin şu ifadeyle özetlediği gösterinin tam mesajı gizli: “Her birimizin içinde 10 sayısı vardır”.

İkinci kez

Düşük ışıklar ve stadyum sesli uyarısı ile “Oyun başlasın”Futbol eğitiminin gerektirdiği çabayı, azmi, azmi ve kararlılığı gösteren ikinci perde başlıyor. Ekonomik, fiziksel ve duygusal zorluklarla yüzleşmek zorunda kalan erken gelişmiş Messi.

Sanatçılar, stadyumun çatısına doğru yükselen ve alçalan trapezlerden oluşan güzel bir koreografi sergiliyorlar.

Gösteriden bir an, Salta’da verdikleri etkinlikten.

Ardından, bir dizi arşiv görüntüsü Leo’yu kariyeri boyunca ve kariyeri boyunca farklı penaltı atışlarında gösteriyor. Katar Dünya Kupası’nda golle sonuçlanan yakın çekimlerin montajıkamuoyunun yakın zamandaki futbol hafızasına hitap eden bağırışları.

Gösterinin 90 dakikasının ortalaması alınır ve futbol soyunma odası setindeki inanılmaz akrobasi hareketlerinden sonra oyunun ve gösterinin sonu gelir: 15 milletten 32’den fazla sanatçıdan oluşan kadronun tamamıyla kapanıyorMessi’nin sırtındaki ikonik figürün resmedildiği iki devasa “paçavra”nın etrafında sallanıyor, kolları gökyüzüne doğru kaldırılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir