Messi10 Cirque du Soleil’in en iyi akrobasi gösterisi

Messi10 şüphesiz ki en etkileyici akrobatik gösteridir. Cirque du Soleil Arjantin’e getirildi.

Ve ayrıca gerçekten en heyecan verici olanlardan biri.

Bu gösteride geleneksel Cirque’e göre bazı şeyler değişti: Öncelikle pist artık yuvarlak değil dikdörtgen şeklinde, bu da onun bir futbol sahasını andırmasını sağlıyor ve “oyuncular”, yani Cirque üyeleri geliyor. kemerlerin olacağı yerden.

Bir diğer husus ise canlı çalan bir orkestranın olmaması. Sanki nispeten daha bodur olan bölgede bir avuç müzisyen bile yok. Çarşıaynı yıl yayınlandı, ancak Costanera Sur’da.

Lionel’ın onuruna topla küçük oyunlar oynayan Cirque du Soleil’in üyelerinden biri.

Ve Arjantin’de ilk kez Lionel’in Katar’daki Dünya Kupası’ndaki unutulmaz anılarını geri getirecek devasa LED ekranlar var.

Mesele şu ki Messi10Pandemiden önce İspanya’da prömiyerini yapan film, 2020’de Arjantin’e ulaşacaktı. O zamandan beri, diğerlerinin yanı sıra, Katar’da 2022 Dünya Kupası’nı kazanmak gibi olaylar yaşandı.

İp cambazlarının, akrobatların ve akrobatların performansları ülkemize gelen en iyi performanslardan bazılarıdır.

Ve eğer 10 numaraya olan bağlılık gösterinin merkezinde olmaya devam ederse, Messi’nin Katar’daki varlığı, sahnede yükselen ve alçalan devasa ekranlarda her “stand”a bakarak onu geride bırakıyor, Arjantin marşı Muchachos da öyle. Dünya Kupası’nda her tribünün tepesinden inen, bizi saran ve üzerinde 10 rakamının yer aldığı devasa bir Messi forması bizi şaşırtacak ve devasa organizasyonda olduğu gibi onun genişlemesine yardımcı olacağız. Basketbol sahasında bayraklar uçtan uca…

“Erkekler” ve Lionel’ın gömleği, aşağı inip her tribünde bulunanları kapatıyor.

Yerde 10 adet ışıklı top var ve biri tavandan sarkıyor, siyah beyaz bölümler var ve bunlardan… duman çıkıyor. 10’un büyüsü yüzünden mi?

Törenlerin ustası, gösterinin başlamasından önce seyirciyi eğlendiren, vücutlarında fiyonklu farklı karakterler birer birer koltuklara oturana kadar her bir standı diğeriyle yüzleşmeye teşvik eden bir hakemdir. Topu sırtına, boynuna, sırtına ve ayaklarına koyarak oynayan kişi ortaya çıkıyor.

Ta ki “Oyun başlasın” diyene kadar. Ve gösteri başlıyor.

Sözde bir PlayStation oyununda insan ve makine.

Dedi ki Messi10 Akrobasi açısından en muhteşem olanıdır. Kanada’da oluşturulan grubun yaratıcılığı, farklı oyuncuların stadyumda uçmasını, koşum takımlarına yardım etmesini ve hepsinin bunu yapmasını sağlar: jimnastikçiler, akrobatlar, ip cambazları, akrobatlar, güçlü adamlar, hokkabazlar – gerçekten etkileyici sayılar.

Gösterinin tek “hayvanı” olan sirk büyüsü: altın aslan.

Ve yaratıcılıktan bahsedersek: “soyunma odasında” top becerileri ve jimnastikçiler ile yapılan bir sayıya ek olarak, sahada bir “oyuncu” sakatlandı ve iki sedye taşıyıcısı içeri girdi. Ancak birkaç metre öteden görmemize rağmen oyuncunun yaptığına inanmak zor: Vücudunu büküyor, aşırı elastik, kollarını kimsenin yapamayacağı yerlere yerleştiriyor ve hatta gövdesini neredeyse 180 derece çeviriyor.

Gösterinin aralıksız olarak sürdüğü bir buçuk saat içinde birçok rakam var – yani satış veya yiyecek istiyorsanız: bir gösteri tişörtü, 12.000 dolar, bir ceket, 25.000; bir soda, 1.800 dolar, iki empanada, 3.500 dolar, bunu gösteri başlamadan önce yapın.

Bunu nasıl yapıyorsun? Ayaklar ve dizler bir tarafta, baş diğer tarafta. Mükemmel.

Aslan gibi giyinen iki akrobat var, zıplıyorlar, zıplıyorlar ve zıplıyorlar. Asılı halatlara tırmanıp hiçbir şey olmamış gibi inenler var. Ve ip üzerinde açıklanması zor başarılara imza atan ip cambazları da var.

Messi’nin varlığı

Messi, 2022 Dünya Kupası anlarında sadece yer almıyor, bizzat kendisi de yer alarak ekranlardan izlenebilecek küçük oyunlar ve top sürmeler yaptı. Elemelerden birkaç gün önce dünyanın en iyi oyuncusu Vicente López’deki çadırın/stadyumun önünden geçecek mi?

“Messi10″un biletleri Ekim ayında tükendi ancak Kasım ayında performanslar eklendi.

Ekranlardaki posterlerden birinde “Her birimizin içinde bir 10 var” yazıyor; kendi kendine yetmekten ziyade, kendini aşma ve zayıflığı güce dönüştürme konusunda teşvik edici ifadeler bolca mevcut. Sadece bir Messi var ama Cirque du Soleil dans pistinde 10’u hak eden birden fazla Messi var.

Cirque du Soleil gösterisi. Yazar ve Yönetmen: Muhtar Ömer Şerif. Yönetici yapımcılar: Sergio Lavie, Matías Loizaga, Roberto Costa, Diego Sáenz, Marcos Costa (PopArt). Özellikler: Salıdan pazara (tüm biletler ekim ayında tükendi, kasım ayı için hala yer kaldı. Fiyat:% s: 35.000 Dolardan 74.400 Dolara. Yer: Al Rio Kompleksi, Vicente López. 15 Kasım’a kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir