Disney’in dünya çapında prömiyerini Buenos Aires’te yapacağı müzikal La Caja Mágica nasıl bir şey?

Sihirli KutuDisney’in yeni müzikal şovu dünya prömiyerini Arjantin’de yapacak. Yaklaşık iki ay sonra 11 Ocak’ta Opera Tiyatrosu’nda olacak.

Gösteride Alan Menken, Phil Collins, Elton John, Kristen Anderson-Lopez ve Robert Lopez, Lin-Manuel Miranda, Tim Rice, Richard ve Robert gibi tanınmış yazar ve besteciler tarafından yazılan Disney filmlerinden 70’den fazla şarkıdan alıntılar yer alacak. Sherman veya Hans Zimmer.

Müzikalde yer alacak ikonik şarkılardan bazıları: İdeal bir dünya (Alaaddin), Bruno’dan söz edilmiyor (Cazibe), Ne kadar ileri gidiyorum (Moana: Bir macera denizi), Sonsuz döngü (Aslan Kral), Boşum (Dondurulmuş dondurulmuş macera) Ve Bu Dilekyeni animasyon filminden Dilek: Dileklerin gücüAmerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girmek üzere olan ve Arjantin sinemalarına prömiyerine yakın bir zamanda vizyona girecek olan Sihirli Kutu.

Bilmeniz gereken ilk şey, belki de belki de bunlardan birinde, ister sahnede ister buzda olsun, bir Disney tiyatro gösterisinde ilk kez Mickey Mouse’un Minnie ile birlikte sahneye çıkan ilk kişi olmadığıdır.

Yaratıcı ekip ve Magic Box (küçük ama daha sonra büyüyecek). Disney Fotoğrafları

Olmayacak Sihirli KutuDisney’in Teatro Colón’da sunduğu koltukların her zaman tükendiği bir gösteri de yok. HAYIR.

Zurna Villa Ortúzar’daki prova odasında, gösteri sorumlularının kadroyu oluşturan sanatçılara yaptığı sunumu izleme fırsatı bulan sanatçı, ardından planlanan 9 haftanın ilk provasını gerçekleştirdi. Genel yapımcı Felipe Gamba Paredes’e, yabancı müzikalin yaratıcı ekibinin geri kalanı, yeni gelenler de eşlik ediyordu; bunlar arasında Thaddeus McWhinnie Phillips (senarist ve yönetmen, aynı zamanda setin ortak tasarımcısı), Lynne Kurdziel Formato da yer alıyor. yardımcı yönetmen ve koreograf ve müzik yönetmeni, aranjör ve orkestratör Isaac Saul.

Çünkü elbette, hemen hemen tüm Disney prodüksiyonlarından şarkıları, temaları bir araya getirecek şovu bir araya getirmek için, müzikal anları birleştirmeye asgari düzeyde bile hizmet edecek bir eksen, bir hikaye yaratmalısınız.

Oyuncu kadrosunun 26 üyesi, Villa Ortúzar’daki ilk prova öncesinde şarkı söylüyor.

Dizinin genel yapımcısı olmasının yanı sıra New York’taki Disney Theatrical Group’ta Uluslararası Stratejiden sorumlu başkan yardımcısı olan Felipe Gambas Paredes, oyuncularla konuştuğunda şunu açıkladı: “Her şeyden önce, Sihirli Kutu Disney’in yaratıcılarına, Walt’un başlangıcından geçen yüzyıldan günümüze kadar hayatımızın bir parçası olan ve bize eşlik eden o fantastik dünyaları inşa eden farklı yaratıcı disiplinlerden binlerce sanatçıya bir övgüdür. hikayeleri, müzikleri ve unutulmaz karakterleriyle kendi hayal gücümüzü kanatlandıran ve uçuran, yaş fark etmeksizin aşamaları tüm hayatımız.

“Dört yıl önce bu projeyi tasarladığımda, bu yenilikçi tiyatro deneyimini ilk kez sahneye taşımak için aynı derecede vizyon sahibi bir grup sanatçıyı bir araya getireceğini ve bunu Buenos Aires’te yapacağımızı hayal edemezdim. Bu beni özellikle Latin Amerikalı olarak etkiliyor”.

Seyirci odaya girdiğinde çıplak bir sahneyle karşılaşacak. Çekilecek perde veya perde kalmayacak. Ve orada Sihirli Kutu olacak.

Histrionik. Yönetmen ve senarist Thaddeus McWhinnie Phillips, eserin tüm hikayesini geliştirdi.

Ama çok küçük bir kutu. Sonra büyüyecek.

Sahneye çıkan seyirci

Aniden sahneye bir seyirci çıkacak ve bu, seyirciler arasındaki herkesi temsil etmenin bir yolu olacak. Luján Blaksley’nin canlandırdığı karakterin adı Mara – bu yıl müzikalde görüldü Şrek-, her performansın 1.700 izleyicisine tanıklık edecek ve “sihirli kutuyu görüntüler ve duygularla doldurma yeteneğine sahip olduklarını” gösterecek. Çalışmanın ana amacı bu” dedi Thaddeus McWhinnie Phillips.

Şimdilik çok fazla ilerlemeyeceğiz ama belki yolun ortasında olabilir, belki de bütün bir konu olabilir. Misafirimiz olile ilgili Güzel ve Çirkin. VE Benim gibi arkadaşRobin Williams’ın Genie olarak söylediği şarkı Alaaddin.

Thaddeus McWhinnie Phillips, gösterinin genel yapımcısının yanı sıra New York’taki Disney Theatrical Group’ta Uluslararası Stratejiden sorumlu başkan yardımcısı olan Felipe Gambas Paredes ile birlikte.

Gösterinin tüm güzergahını uzun uzun anlatan Thaddeus McWhinnie Phillips, “Bunu nasıl yapacağımızı bilmiyorum” dedi; İspanyolca ve biraz İngilizce konuşarak, panellerde görselleri devasa boyutlarda gösteren. Arkasında Sihirli Kutu..

Belki Goofy yapmaması gereken bir şeyin fişini çekmiştir. Bir kitap açılacak, böylece Bu ne?kaydeden Danny Elfman Jack’in tuhaf dünyasıgösteride de yerini aldı.

Plüton ve Donald da bir noktada ortaya çıkacak. Mickey gibi “peynir çalan; Aslında onu görüyor ve yemek istiyor, bu küçük bir fare,” diye açıkladı Thaddeus, korsanların geçtiği bir deniz olacak, Moana şarkısı duyulacak Ne kadar ileri giderimelbette Mara tarafından söylendi.

Prova odasındaki sunumun nasıl olduğuna bir bakış. Prömiyerden 9 hafta önce çalışacaklar.

Kabuki tiyatrosu kumaşı denizi ve dalgayı simüle edecek ve Walt Disney’in ilk çizgi filmlerinden biri olan Steamboat Willy ortaya çıkacak. Ve Dumbo’nun tüyü. Ve Bambi. Ve Pinokyo. ve referanslar Alice Harikalar Diyarında.

Thaddeus bir kez daha, “Bütün bunları nasıl yapacağımızı görmemiz lazım,” diye tekrarladı.

“Tüm kötü adamların olduğu bir sahne olacak, bu bir kabus gibi”, Mara bir capella söyleyecek BoşumMickey, büyücü şapkası ve süpürgesiyle örümcek ağlarını temizlemek için geri dönecek. Mara ekrandan bir Mickey ile etkileşime girecek, şöyle bir tema olacak: SüslüVe Kalbimde yaşayacaksınMara’nın animasyonlu Mickey’ye söyleyeceği Phil Collins’in şarkısı.

Son şarkı DileğimEvet filmden dilek.

Bu yıl “Shrek”te yer alan Luján Blaksley müzikalin başrolünü üstleniyor.

Sunumun ardından tüm oyuncular (26) sunumdaki şarkılardan birini söyleyerek provalara başlamaya hazırlanıyorlardı.

Disney Theatrical Group tarafından geliştirilen ve Fever işbirliğiyle sunulan, yerel prodüksiyonu da RGB Entertainment tarafından yapılan müzikali izlemek için biletler satışta (performanslar tükendi).

Gösterimler 11 Ocak Perşembe gününden itibaren (prömiyerden önceki günlerde halka açık provalar da yapılacak) Mart ayına kadar sürecek. Çalışma saatleri: Salıdan perşembeye, saat 20.00; Cuma günü saat 18.30 ve 21.30’da (Cumartesi ile aynı saatlerde), pazar günü ise performans saat 19.00’da başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir