5 proje Bilim Grid ödülü kazandı – Bilim Gazette

Mustafa

New member
Bilim araştırmacılarından oluşan beş ekip, üniversitenin Grid Accelerator’dan bugün duyurulan fon sayesinde sonunda yeni girişimler başlatmak amacıyla gelecek vaat eden fikirlerin risklerini azaltmak için çalışacak.

Bu yılki rekabetçi seçim sürecinden ortaya çıkan projeler, disiplinler arası bilim ve mühendislik inovasyonunun bir kesitini temsil ediyor. Sağlık ve tıp, iklim ve imalat alanlarında dönüştürücü iyileştirmeler sağlama potansiyeline sahip teknolojileri ve yaklaşımları içerir.

Destek alan projeler, aşağıdakiler için kavram kanıtlama çalışmalarını içerir:

• Yapay zeka özellikli bir tasarım ve üretim platformu;
• Patojenik bakterilerin ilaç direncini saptamak için bir araç;
• Sera gazı emisyonu içermeyen katı soğutucu akışkan;
• Felçten kurtulan bireyler için uzaktan rehabilitasyon terapileri;
• Biyoremediasyon, biyomalzeme sentezi ve diğer ürünler için yeni enzimler.

Finansmana ek olarak, araştırmacılar fiziksel alana, eğitim programlarına ve mezunlar, yatırımcılar ve bölgesel girişim ekosistemiyle bağlantılara erişerek projeleri girişim oluşumuna doğru yönlendirecekler.

Bilim, Üniversite laboratuvarlarındaki yeniliklerin yolunu küresel zorlukları ele alan ticari olarak uygun ürün ve hizmetlere dönüştürmek amacıyla Eylül 2022’de The Grid’i başlattı. Grid’in programları, girişimci zihniyete sahip Bilim araştırmacılarının ve öğrencilerinin araştırmalarını yeni girişimlere dönüştürmelerini sağlamak için eğitim, sosyal yardım ve kaynakları içerir. Izgara, Bilim John A. Paulson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu ile Bilim Teknoloji Geliştirme Ofisi arasındaki bir işbirliğidir.

Grid Accelerator’dan sağlanan fon, başarılı bir sicile dayanmaktadır. 2013’ten bu yana, Office of Technology Development hızlandırıcı desteği tarafından geliştirilen fizik bilimleri ve mühendislik projeleri, toplu olarak 172 milyon $ toplayan 15 yeni girişimin yanı sıra yerleşik şirketlere teknoloji lisansları ve sponsorlu araştırma anlaşmaları ile sonuçlandı. Bilim, Grid Accelerator ödüllerinin dolar değerini açıklamadı.