Atm’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir ?

Adanali

Member
Türkiye de Bulunan Bankaların ATM’lerinden Günlük Para Çekmek limitleri Ne Kadar?
ATM’ler artık hayatımızda eğer olmazsa olmaz bir yere haiz aygıt olarak yerini almıştır. Haliyle bu aleti kullanırken bazı sıkıntılar yaşandığı gerçeği inkar edilemez. Bu konumuzda ele alacağımız en oldukca karşılaşılan sorun bankamatik günlük para çekme limiti sorunudur.Bankamatik Para Çekme Limiti
Bu mevzuda hazırlamış olduğumuz yazıya gelecek olursak ATM’lerin fena yanlarından bir tanesi olan sınırsız para vermeme özelliğidir. Bankalar atm günlük para çekme limiti belirleyerek Atm’den çekilecek para miktarını kısıtlamışlardır. Atm para çekme limiti bankanın kendisinin belirlediği ve bir müşterinin o gün içinde müşterisi olduğu ATM’den çekebileceği para miktarıdır.

Atm’lerden Günlük Para Çekme Limiti Niçin Var?
Atm’lerin içine konulabilecek para miktarı sınırlıdır. Bu miktar bazı ATM’ler için 20 bin liradan başlayıp 100 bin liraya kadar çıkabilmektedir. ATM’ler müşterilerin para çekmek istediklerinde, bankaya kadar gitmeden kendilerine ilişkin hesaplarından en yakın yerden paralarına ulaşmalarını amaçlamaktadır.Bundan dolayı birisi gelip de oldukça yüksek oranda para çekilmesini engellemek için limit belirleme yoluna gidilmiştir. Doğal olarak ki atm günlük para çekme limiti her banka için standart bir durum değildir. Her banka bunu değişik belirlemekte ve müşterileri içinde da farklılık göstermektedir.

Atm den para çekme limiti bir tek problemlerden bir tanesi olduğu benzer biçimde hem de ATM para yatırma limiti de problemlerden bir tanedir. Bazı bankalar kendi ATM’leri için para yatırma sınırı koymuyorlar. Bu konumuzda atm ye para yatırma limiti şuan anlatılmayacaktır.

YapıKredi Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti?

Yapı kredi atm günlük para çekme limiti en fazla olan bankalardan bir tanesidir. Yapı kredi atm günlük para çekme limiti arttırma işlemine kim bilir ihtiyacınız olmayacaktır. Bununla birlikte YapıKredi müşterileri içinde da bu limit kıymet değişkenlik göstermektedir. Yapı kredi atm para çekme limiti 2000 TL’dir.

Yapı kredi bankası bireysel müşterisi olan kişiler için atm para çekme limitini 3500 TL olarak belirlemiştir.

Aynı süre da bu limit şirket müşterisi olmanız durumunda farklılık göstermektedir. Yapı kredi bankası şirket çalışanları ATM günlük para çekme limiti 5000 Türk Lirasıdır. Bu durum Yapı Kredi ARDIÇ paketine üye olmanız durumunda değişkenlik göstermekte ve günlük para çekme limitiniz 2 katına çıkmaktadır.

Akbank Atm Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Akbank atm para çekme limiti kartlar bazında farklılık gözükmektedir. Akbank bankamatik güncel para çekme limiti için kartınızın hangi kart olması önemlidir.

Atm günlük para çekme limiti Akbank için şu şekildedir;

Akbank Neo kart ATM günlük para çekme limiti 1500 Türk Lirasıdır.
Neo meo kart sahipleri ise atm’den günlük para çekme limitleri 250 TL’dir.
Akbank Neo Birebir kart sahipleri için günlük para çekme limiti 2000 Türk lirasıdır.
Eğer elinizde bulunan kart Busines ise Atm günlük para çekme limiti 4000’dir.
TEB Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM günlük para çekme limiti TEB içinde maalesef azdır. 1000 TL ATM para çekme limiti teb için belirlenmiştir.

Denizbank Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Denizbank atm günlük para çekme limiti ne kadar diye sorulursa 1990 Türk Lirası’dır. Eğer denizbank müşterisi değilseniz atm günlük para çekme limiti denizbank’tan 49 tl olmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?
Bankamatik günlük para çekme limiti Kuveyt Türk 1500 TL olarak belirlemiştir. Doğal olarak ki eğer günlük işlem hacminiz yüksek ve buna ihtiyacınız var ise banka ile iletişime geçip artırmalarını isteyebilirsiniz. Kuveyt Türk ATM’lerinden günlük para çekmenizi 3000 TL yap imkanınız bulunmaktadır.