İnternetinizin Olmadığı vakit içinderda da Kullanmak İçin Web Siteleri Nasıl İndirilir?

Mustafa

New member
İnternetin gelişmesiyle bir arada websiteleri, ömrümüzde değerli bir noktaya geldi. Artık biroldukca haberi ve içeriği websitelerinden alıyoruz.

Peki internetsiz kaldığınız vakit web sitelerini indirerek içerikleri tüketmeye devam edeceğinizi biliyor muydunuz?

Websiteleri, internetin içerik madeni olarak kullanıcılara hizmet veriyor.

Artık beşerler televizyon yahut yazılı basından daha fazlaca websitelerinden haberleri ve gündemi takip ediyor.

Yeni çıkan bir son dakika haberi yazılı basında 1 gün daha sonra haber olurken, internette 1 saniye daha sonra haber oluyor.

Ayrıca internetin kolay erişimi yardımıyla biroldukca makale ve eğitim içeriği de, 2022 yılı ile bir arada artık internette bulunabiliyor.

Peki bir websiteyi offline olarak indirebileceğiniz ve daha sonra istediğiniz vakit kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

1. Adım: İndireceğiniz içeriği belirleyin.

Öncelikle hangi içeriği indireceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu bir araştırma makalesi yahut bir haber olabilir.

Bu örnekte sitemizde yayınlanmış olan bir oyun içeriğini indireceğiz.

İçeriği belirledikten daha sonra mouse ile sayfada boş bir alanda sağ tık tuşuna basıyoruz.

2. Adım: Sayfayı ”farklı kaydet” ile indirin.

Sağ tık yaptıktan daha sonra açılan sekmeden ”farklı kaydet”i seçmeniz gerekmektedir. Akabinde sayfayı, HTML olarak indirebilirsiniz.

HTML olarak indirdiğiniz sayfayı, istediğiniz vakit bilgisayarınızdan yahut telefonunuzdan, internetiniz bulunmasına karşın kullanabilirsiniz.

3. Adım: İçeriğinizi istediğiniz vakit okuyun.

Sayfayı indirdikten daha sonra istediğiniz vakit indirilen HTML belgesine basarak tarayıcınız üzerinden internetsiz bir biçimde içeriği okuyabilirsiniz.

Bu prosedürde yalnızca metin ve görsel içeren sayfaları indirebilirsiniz. Şayet sayfada görüntü var ise, HTML olarak indirseniz bile görüntü kısmı boş gözükecektir.