“Küçük bir apartman dairesinde iki köpekle yaşıyorum ve birdenbire benzin alıyorum, 17 Lucas!”

acromial

New member
Dört gösteri olacağını ve her birinin 15 dakika süreceğini söylüyor. Pablo Alarcon Pazar günü yine Iglesia del Pilar’ın önünde olacağız. Fransa Meydanı15:00-17:00 arası Daha fazlasını söylüyor: “Geçici bir şey değil” ve bunu bir protesto olarak tanımlıyor. “Para arayacağım ve yolsuzluğa bulaşanlar hakkında kötü konuşacağım.”

Bu hafta Alarcón haberlerde yer aldı çünkü diğer birçok Arjantinli gibi o da ekonomik şansını yenmenin alternatif bir yolunu buldu ve kamusal alanlarda “en üst düzeyde” performans sergiledi.

Geçen hafta sonu bir sunum yaparken varlığı sosyal ağlarda yayıldı. Gönüllü kulluk söylemiFransız filozof Étienne de La Boétie tarafından 1548’de yazılmıştır. “Metnin şaşırtıcı bir alaka düzeyine sahip olduğunu söylemek çılgınca görünüyor. Ama onda bu var.”

Pablo Alarcón, Plaza Francia’da “şapkalı” çalışıyor. Fotoğraf P. Alarcón’un izniyle

Cuma 9.15 WhatsApp’tan

-Merhaba Pablo, günaydın, çok mu erken?

-Hayır, sabah altıda kalktım.

-Bütün bu yansımalar…?

– Evet, o ve çok işim var…

Arkadaşı müzisyen Augusto Gavilan'la birlikte müsait olduğunda bana eşlik eden.
“Mümkün olduğunda bana eşlik eden” arkadaşı müzisyen Augusto Gavilán ile birlikte.

-Çok iş diyorsun ama aceleci davrandığın için gündem oluyorsun. Anlamama yardım et: seninki bir protesto mu yoksa sanatsal bir müdahale mi?

-Siyasi bir müdahale çünkü ben para arıyorum. Size bir fikir vermesi açısından, öğle yemeğini almamız gereken ortak bir film yapıyorum.

– “İşe ihtiyacım yok, yaşamak için paraya ihtiyacım var” dedin.

-Bu benim de mesleğim. Ben bir aktörüm. Manav açabilirim, dükkân açabilirim, benim için fark etmez, çalışma kültürüne alışığım. Çalışmadan nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. Ben de plan istemiyorum.

-Mesaj karışık olabilir. Eğer seni dinlersem yanılıyor olabilirim ve seninkini bir tür yoksulluğu küçümseme olarak anlayabilirim…

-Benim rutinim sabahları köpeklerimle yürüyüşe çıkmak. Chacarita’da yaşıyorum. Hiçbir şeyi, hiç kimseyi küçümsemiyorum. Plazaya gidiyorum, sokakta arkadaşlarımı görüyorum, bana Tucu’nun battaniyeye ihtiyacı olduğunu, Pirovano’da olduğunu söylüyorlar, ben de Pirovano’ya gidiyorum… Ve bana söyleyen biri daha var en son yağmur yağarken ıslanmıştı ve biri şöyle diyordu: papağanın kabuğu…!

Pablo Alarcón ve Jorge Martínez, finansal sorunların önde gelen iki adamı.
Pablo Alarcón ve Jorge Martínez, finansal sorunların önde gelen iki adamı.

-Evsiz insanlarla arkadaş mısınız?

-Bu benim rutinim. Evde banyo yapmaya geliyorlar. Bazı. Güvenimi kazanmış, ailesi falan olmayan insanlar. Beladan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Bu evsiz arkadaşlar da beladan nasıl kurtulacaklarını bilmiyorlar. Otobüse, metroya biniyorum, arabayı iş için kullanıyorum. Gerçeklikle doğrudan temasım var. Kendim ve iki köpeğim için küçük, normal bir dairem var. Aniden gaz alıyorum, 17 Lucas! Bu bana çılgınca geliyor ve onu doğuran fahişe bunun bedelini ödeyemez…

-Oyuncu olarak çalışmak zor mu?

-İşim çok zor. Üretilmesi zordur. Sanat kolonisinin yüzde 99’unun işi yok. Plazada yaptığımız hareketle sadece otopark ücreti ödüyorum. Ve pahalı… Ve böyle bir eseri tiyatroda sahnelemeyi aklınızdan bile geçirmeyin! İmkansız. Metin muhteşem: Yozlaşmış, doyumsuz, hırsız ve açgözlü bir hükümete maruz kalan bir vatandaşın tükenmesinden bahsediyor.

Alarcón kendisini oyunculuğun bir “işçisi” olarak görüyor. Az ya da çok popülerliğiyle 80’e yakın televizyon kurgusu ve Çehov’dan Muscari’ye kadar 30’a yakın oyun üzerinde çalıştı. Arada bir siyasi zulüm ve sürgün hikayesi vardı.

20 yaşındayken Cibrián-Campoy şirketi onu seçti Amelia’ya iyi bak, ekstra olarak. “Şarkı sözlerim yoktu ve Cibrián’a annem beni görmeye geleceği için bana daha önemli bir rol vermesini söyledim. Bana bir sandviç verdi: Sadece ‘dikkat’ kelimesini söyleyen bir fotoğrafçıyı canlandırdım” dedi. bir röportajda gazete.

Daha sonra cesur bir adam oldu Uzaktan pembe (1980) ve pembe dizinin başarısıyla figürü daha da güçlendi. Üç yıl sonra pembe dizide ihracat yıldızı imajını yeniden canlandırdı Senin için yaşa, Camille Carrión ile birlikte Porto Riko’da. Başka bir başarı: üzerinde çalıştı Cennet hediyesiAlejandro Romay’ın 90’ların başında 40 reyting puanına ulaşan komedisi. Alarcón, Tinelli’de bir rüya için bile dans etti.

Pimpinela’dan Lucía Galán ile ilişkisi vardı. 2021’de ayrıldılar. Yemek yapmayı biliyor, Claribel Medina ile olan ilişkisinden iki kızı var ve ilginçtir ki çeşitli dersler almış: yay ve ok, müzik, bilinçli beslenme, yoga, Tai Chi, göstergebilim, kil maskeleri. ..

-77 yaşındasın. Normalde emekli olunan bir yaştır.

-Vatandaşına sahip çıkan, onları aç bırakmayan, nezih bir ülkede emekli olmak! Burada 77 yaş, çocukların ve arkadaşların yardımlarıyla geçimini sağlayacak bir yaş. Bu hükümet teslimiyet içindedir. Sosyal planlar sunuluyor.

Pablo Alarcón, Aralık 2021'de sıkıntılı zamanlarda yemek pişirmek ve komşuların evlerinde gösteri yapmak için dışarı çıktı.
Pablo Alarcón, Aralık 2021’de sıkıntılı zamanlarda yemek pişirmek ve komşuların evlerinde gösteri yapmak için dışarı çıktı.

-Şebekelerde “Pablo Alarcón için bir koleksiyon” isteyen insanlar var…

-Evet arkadaşlarım ve tanımadığım kişiler beni aradılar. Her notta şimdi ne diyorsam onu söylüyorum: Çalışıyorum, elimden geldiğince para kazanıyorum.

-Ama televizyondasın. Sizi “Pasaplatos”ta gördük. Orada ne kadar kazanıyorsun?

-Bu sona eren bir ihtimal. Müdahaleydi, beni yarışmadan attılar, oynadım, kaybettim, son. Ayrıca henüz almadığım birkaç peso kazandım…

-Barrabrava dizisindeydin…

-Kayıt iki yıl önceydi. O paranın nerede olduğunu biliyor musun? Araba tekerleklerinde, sızıntı membranında ve diş onarımında.

Pablo Alarcón duvarcı olarak çalıştığı dönemde bir eserde
Pablo Alarcón duvarcı olarak çalıştığı dönemde bir eserde

-Jorge Martínez’in de pek iyi vakit geçirmediğini öğrenip Casa del Teatro’da yaşamaya mı gittiniz?

-Jorge’nin çok iyi bir arkadaşım olduğunu öğrendim. Onunla konuşuyorum ama onun durumu farklı. Konuyla ilgili bir şey söylememeyi tercih ediyorum ama sizin durumunuz farklı.

-Geçen Pazar günü “a la cap” etkinliğinde ne kadar topladınız?

-Ne kadar olduğunu sana söylemeyeceğim.

-Eğer bunu her gün yapsaydım, yaşamak için para kazanırdım. Ama eğer hava soğuksa bunu yapamam çünkü kendime bakmam gerekiyor. Ortağım müzisyen Augusto Gavilán’ın bir işi var ve fırsat buldukça bana eşlik ediyor. Gelecek hafta ya da diğer hafta bunu Plaza de Mayo’da ve Kongre’de yapacağız. Bir günde üç gösteri.

-Oyuncu olarak ne zaman para kazandınız?

-İle Uzaktan gülMesela güzel, büyük bir daire satın aldım. Cebimden aldım, ne gelirse gelsin artık ödeyemedim. Oturmadan satmak zorunda kaldım ve o daireden geriye kalanlarla bir televizyon aldım ve iki arkadaşımı bir restoranda yemek yemeye götürdüm. Paranın kaldığı yer orası Uzaktan pembe.

-İş istemek için kapıyı çalar mısınız?

-Ben kapıları vurmaktan yana değilim, tekmelemekten yanayım, masaları tekmelemekten yanayım. Geri kalan ömrümde şimdi ve her zaman konuştuğum gibi savaşmaya ve konuşmaya devam edeceğim.

-Militan aktörler var. Bu konuda ne diyorsun?

– Peki bu hükümeti nerede savunacaklar, nereye gittiler? “Cristina benim annem” dedikleri için para alıyorlar dersem cüretkarlık olur ama Dady Brieva’nın bir programı var…

-Bu haftaki sergiyle bir Nehir yapabileceğini mi sanıyorsun?

-Meydanda insanlar olacak. Sonra eve gideceğiz, parayı ikiye bölüştürmek için masanın üzerine koyacağız, bir bira içeceğiz ve başka bir kare planlayacağız.