Yeni Kral’ın Silahşörleri kimler?

acromial

New member
neredeyse zamanı geldi Nicolás Cabré, Jorge Suarez, Nicolas Scarpino ve Fredy Villarreal, Astral’da yeni bir versiyonu temsil ediyor Kralın SilahşörleriManuel González Gil’in yazıp yönettiği unutulmaz gösteri.

Miguel Ángel Solá (daha sonra yerini Jorge Marrale aldı), Darío Grandinetti, Juan Leyrado ve sevimli Hugo Arana’nın oluşturduğu Errare Humanum Est (Hata yapmak insandır) grubu tarafından 1991 yılında piyasaya sürüldü.

Kış tatilleri için tasarlanan etkinlik, başarılı beş sezon boyunca Buenos Aires, Mar del Plata ve Carlos Paz’da sahnelenen bu eşsiz seçeneğe eşlik eden yetişkinlerin hemen beğenisini kazandı.

Nicolás Cabré, Jorge Suárez, Nicolás Scarpino ve Fredy Villarreal, Solá (daha sonra Marrale), Grandinetti, Leyrado ve Arana’nın oynadığı rolleri üstleniyor.

Var olan tüm tiyatro ödüllerini aldılar ve hatta bu, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nden (UNESCO) “dayanışma ve dostluğu teşvik etmek için” sponsorluk alan ilk Arjantin gösterisiydi.

Konu, sanatçılara büyük bir saygı duruşu niteliğindedir ve örneğin metnin sözlerini unutmak gibi çeşitli sorunlara rağmen bir performans geliştirmeye çalışan dört aktörün etrafında dönmektedir.

Sahne, yeni Athos, Porthos, Aramís ve D’Artagnan’ı diyalog için alıyor Zurna. Ortam rahat ve belki de galanın kaygısını gidermek için şakalaşıyorlar.

İşimiz aynı: tamamen masum bir beyaz mizah oyunuJorge Suárez diyor.
Jorge Suárez, “İşimiz aynı: tamamen masum bir beyaz mizah oyunu” diyor.

– Karşılaştırmalardan korkuyor musun?

Suarez: Orijinal gösteriyi görmeyen birçok insan var. Ancak teknolojinin evreni değiştirdiğini söyleyebiliriz. İşimiz aynı: tamamen masum bir beyaz mizah oyunu. Karşılaştırmaktan hiç korkmuyorum, bu oyuncuları seviyoruz. Kalplerimizde Huguito (Arana) var.

Scarpino: Bunu görenlerin kaçınılmaz olarak karşılaştırma yapacaklarını düşünüyorum ama Jorge’nin (Suárez) dediği gibi bunlar farklı zamanlar. Önceki versiyonu görmüş olan ve bunu görmek için can atan arkadaşlar veya tanıdıklar var. Karşılaştırma yapmamak gerektiğini anlıyorum ama bu var olabilecek bir şey.

Villareal: Onu seven aynı yönetmen tarafından yönetiliyor, onun eseri ve metinle ilgili çok özel talepleri var. Değişebileceği yer bugün farklı olan bazı teknik özelliklerden kaynaklanmaktadır. Etkilerine katkıda bulunacak meslektaşlarımla çevriliyim. Bu öne çıkacak. Karşılaştırmanın faydalı olacağını söyleyebileceğim tek şey, o anı ve 2023’e güncellenmenin bonus parçasını yeniden yaşamak istemektir.

Nicolás Cabré 24 Ağustos Perşembe gününden itibaren Porto'yu oynayacak.
Nicolás Cabré 24 Ağustos Perşembe gününden itibaren Porto’yu oynayacak.

Cabré: Söyleyecek fazla bir şeyim yok. Beni hayretler içinde bıraktı…

Villareal: Kuyruğu suyun içindeyken; anüs yüzdü (gülüyor).

Cabré: Yaptıklarının harika olduğunu düşünüyorum ve biz daha fazlasını veya daha azını yapmayacağız. Solá, Darío, Hugo, Leyrado ve Marrale’nin inanılmaz bir başarı elde ettiği tartışılmaz. Biz biziz ve gelenlerin mutlaka güzel anıları vardır.

Villareal: Geçmişin her zaman daha iyi olduğuna dair geriye dönük bir eğilim var. Objektiflik kayboluyor. O zaman ne olacağını görmek için beklememiz gerekiyor.

Nicolás Scarpino, yazar ve yönetmen Manuel González Gil ile şimdiden yedi gösteri yaptı.
Nicolás Scarpino, yazar ve yönetmen Manuel González Gil ile şimdiden yedi gösteri yaptı.

-Bu oyun, oyuncuların bir yapımcıya ihtiyaç duymadan bir araya gelerek arkadaş gibi bağ kurduğu bir trendi işaret ediyordu. Bunu teşvik etmek ister misiniz?

Scarpino: Artık onlarla çalışmıyorum! (gülüyor).

Cabré: O zaman yapacağız Kurtlar Ve Baraka (orijinal dörtlünün icra ettiği diğer eserler).

Villareal: Bahsetmeyeceğim biri dışında bir arkadaşlığın doğmasını çok isterim (gülüyor). Barbekü yaparsam davet etmediğim biri var…

Suarez: Oyun arkadaşları için her zaman sevgi ve şefkatin küçük bir yeri vardır. Genel olarak sahnede çok hoş insanlarla tanıştığım için şanslıyım. Durum böyle değil ama birkaç ay içinde bu hale gelebilir (gülüyor).

Scarpino: Eğer bir kadın katılırsa bu kişinin Laura Oliva olacağını zaten biliyoruz. Zaten karar verildi (gülüyor).

Suarez: Emin olduğumuz bir şey var; hiçbir şey aynı değil. yaptım Freud’un son oturumu On bir yıl önce, bugün yapılıyor, gidip ayakta alkışlamıştım ama benim Freud’um benim, Luis Machín’inki başka. Her gösteri o anın özelliğine göredir

Scarpino: Bu zamansızdır. Bugün temsil edilebiliyor ve insanlar hiçbir önyargıya kapılmadan kendilerini teklife verebiliyorlar çünkü bu bir oyun. Dört palyaço, dört çocuk oynuyor ve eğleniyor.

Fredy Villarreal şunu tavsiye ediyor: Çocuk ruhuna sahip olmayan kişi parasını biriktirir.
Fredy Villarreal “Çocuk ruhuna sahip olmayan kişinin parasını biriktirmesi gerektiğini” tavsiye ediyor.

Villareal: Çocuk ruhuna sahip olmayan herkes parasını biriktirmeli (gülüyor).

Suarez: Basit şeylere gülmekten ölen içimizdeki çocuk için. Hayatımız boyunca yanımızda olan olağanüstü komedyenlere ve mesleğimize büyük bir saygı duruşu niteliğindedir. Bugün çektiğimiz sıkıntı bu ve acaba becerebilecek miyim, başarabilir miyim, pelerin sığar mı, beni boğar mı, tamir edebilirler mi diye düşündürüyor. Tiyatro dünyasından, perdenin arkasında sürekli çalan bir şeyler var.

Doğaçlamalar

-Yönetmen doğaçlamalar yapmanıza izin verdi mi?

Suarez: Bize izin verir ve yapılması gerektiğinde bizi keser. Her zaman yaratıyor ve diyor ki, dün yaptığımız bu şey bugün işe yaramıyor. Başka bir şey deneyeceğiz ve o, iyi bir yönetmen gibi, iyi olduğunu düşündüğü şeyleri, sahnede işe yaramayan şeyleri temizliyor. Gerçek şu ki çok rahatız.

Cabré: Manuel zaten birlikte çalıştığım bir kişi Bir kadın beni incitiyor. Bu çalışmaya çok dahil edilmiştir. Hangi hareketi istediğini ve elleriyle ne yapacağını biliyor ama aynı zamanda fikir ayrılığına düşebileceğinize de saygı duyuyor ve gelişen küçük yol onu çok keyifli hale getiriyor. Bu deneyimi kesinlikle keyifli hale getiriyor ve dinlemenize ve kendisinin dinlemesine izin veriyor. Biz aktörüz ve dinleriz. Fikrimizi verebiliriz, katkıda bulunabiliriz ama son söz her zaman onun olacaktır.

Tiyatronun boş olduğu, ancak kısa sürede dolduğu kesin olan sanatçılar.
Tiyatronun boş olduğu, ancak kısa sürede dolduğu kesin olan sanatçılar.

Suarez: Manuel oyuncuları çok seviyor, oyunculuğun ne demek olduğunu anlıyor, bu yüzden orada her zaman bulunmayan düşünceli bir şey var. Her şeyin çok güzel olacağını hissettiren bir adamdır. Sakin ve memnun bir şekilde ilerleyelim. Aktörleri seviyorum.

Scarpino: Ona çok saygı duyuyoruz ama çok objektif olamıyorum çünkü Manuel’le yedi gösteri yaptım ve bu her zaman bir zevktir…

Suarez: Konaklama olarak geldi (gülüyor).

Villareal: Manuel hayranlık uyandıracak derecede katıdır. Beni komedide yönetti 39 adım ve biraz asi olduğum için her zaman “Manu beni frenliyor” derim (gülüyor). Onunla tanıştığım ilk gün, ortaya çıkabilecek tüm aptallıklara rağmen, ona oyunculuk kostümümün üzerimde daha iyi duracağını düşündüğüm gözlemlerimi asla almamasını söyledim.

Scarpino: Fredy bir şaka makinesidir ve asla fikir üretmeyi bırakmaz. Daha sonra tabii ki Manuel bize rehberlik ediyor ve uygun gördüğünü alıyor.

Villareal: Zeki bir yönetmen, hayranlık uyandıracak derecede katı, özellikle de rahminden doğan bu işte.

-Kardeşlik birliği mesajının günümüzde nasıl bir etkisi var?

Scarpino: Hepimizin birimiz ve birimizin hepimiz için olduğunu kesinlikle düşünmenin en iyi zamanıdır. Jorge, insanların yüksek bir ruhla, nereden geldiğini anlayamayacakları bir duyguyla ayrılacakları bir gösteri sergilediğimizi söylüyor.

Suarez: Bana öyle geliyor ki bu, başlamak için harika bir an çünkü bu, her zamankinden daha çok, en iyi yolun birlikte olmak olduğuna dair bir uyandırma çağrısı.

Bir asistan onları çağırıyor ve silahşör pelerinlerinin ardından Cabré (Porthos), Suárez (Athos), Scarpino (D’Artagnan) ve Villarreal (Aramis) oraya gidiyorlar.